"Femina" Kolekcja Zdzisława Beksińskiego

Edycja: Limitowana
Wysyłka w: 14 dni
Dostawa: odbiór osobisty w Galerii Marszałkowskiej sprawdź formy dostawy
Cena od: 4 800,00 zł 4800.00
ilość szt.

SPRZEDANE

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Kod produktu: BCB7-588BA
X
Thank you, the form has been sent

Opis

W KOLEKCJI ZDZISŁAWA BESKIŃSKIEGO "FEMINA" ZNAJDUJĄ SIĘ: BEZ TYTUŁU (08), BEZ TYTUŁU (11). 

Fotografia artystyczna "Bez tytułu (08)" oraz "Bez tytułu (11)" Zdzisława Beksińskiego to odbitka z oryginalnego negatywu artysty.  

Czarno-białe akty kobiece w twórczości fotograficznej Zdzisława Beksińskiego są znakiem jego artystycznego geniuszu i zdolności do eksploracji tajemnic ludzkiej psychiki. Ukazują bowiem ciało w niekonwencjonalny sposób, odznaczając się przy tym niebywałą dojrzałością. Poprzez zabawę ze światłocieniem Beksińskiemu udaje się stworzyć intrygującą atmosferę i zachować intymność portretowanej. Ludzka sylwetka nie jest traktowana przez artystę przedmiotowo, staje się za to fascynacją i obszarem artystycznych poszukiwań.


Współczesna odbitka powstała pod merytorycznym i technicznym nadzorem Muzeum Historycznego w Sanoku w niepowtarzalnej, limitowanej serii 30 egzemplarzy. Muzeum Historyczne w Sanoku, zgodnie z zapisem testamentowym artysty, stało się jedynym spadkobiercą jego dzieł oraz praw autorskich do nich. Każda odbitka posiada dwie pieczęcie – jedną suchą z nazwą instytucji i drugą mokrą, z informacją o numerze serii i z podpisem Dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku.

Rozmiar pracy

Certyfikat autentyczności DESA Modern
Format - M 65,5 x 79,5 cm w passe-partout; 71 x 85 cm w ramie

Koszty dostawy odbiór osobisty w Galerii Marszałkowskiej

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium