Czym jest inkografia ?
Obrazy z podpisem Edwarda Dwurnika

                Inkografia już od ponad dekady zajmuje ważne miejsce w rozległym panteonie grafiki współczesnej, wciąż pozostając innowacyjną i atrakcyjną inwestycją. Kolekcjonerski wymiar inkografii obok jej walorów inwestycyjnych, wnętrzarskich i estetycznych jest nowym otwarciem w przestrzeni designu i na rynku sztuki.

                Dlaczego zatem grafika? Inkografia umożliwia nabycie oryginalnie sygnowanych grafik najwybitniejszych polskich artystów w atrakcyjnych cenach.  W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania grafiką na aukcjach i w galeriach. Inkografia staje się coraz częstszym wyborem inwestorów i designerów.

                Dlaczego kolekcje? Zestawienie kilku prac danego artysty niezaprzeczalnie lepiej oddaje jego styl, wrażliwość i ekspresję artystyczną. Kolekcje dzieł sztuki zdecydowanie mają większą wartość niż pojedyncze prace. Stanowią też ciekawszą propozycję wizualną.

Inkografia to forma grafiki powstała przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań z zakresu technologii cyfrowej. Wysoka gramatura papieru wraz z naturalnie pigmentowanym atramentem gwarantuje przepiękne, nasycone barwy oraz idealnie neutralne odcienie szarości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki zachowana jest zarówno odpowiednia trwałość barw jak i ostrość obrazu. Wieloletnie doświadczenia rynków Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej wskazują, że inkografie to nie tylko możliwość obcowania z uznaną sztuką za niewielkie pieniądze, ale to również świetna inwestycja. Elegancko oprawione inkografie mogą być niebanalnym prezentem. Odpowiednio wyeksponowane nadadzą wnętrzom domu, biura, hotelu czy restauracji klasy i prestiżu. Dzięki współpracy z najwybitniejszymi postaciami w polskiej sztuce nasza oferta jest wyjątkowo bogata. 

Limitowane dzieła sztuki

Firma DESA Modern powstała z pasji do sztuki. Ideą projektu jest propagowanie i udostępnienie szerszemu gronu odbiorców twórczości znanych i cenionych współczesnych twórców. Każdy ze współpracujących z DESA Modern artystów jest wybitną postacią uhonorowaną wieloma nagrodami. Prace mistrzów polskiego malarstwa i fotografii przenoszą nas w kolorowy świat wyobraźni artystycznej.
Inkografie wykonywane są w limitowanych nakładach. Cały proces nadzorowany jest przez autora pracy, co potwierdza umieszczona w prawym dolnym rogu odręczna sygnatura artysty. Każdej inkografii przyporządkowany jest indywidualny hologram z logo DESA Modern i numeracja kodowa umożliwiająca identyfikację. Każda praca posiada certyfikat, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące oryginału konkretnej inkografii.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do stworzenia własnej kolekcji inkografii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium