Wojciech Siudmak - Notes A5 192k "Tron"

Edycja: Limitowana
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: odbiór osobisty w Galerii Marszałkowskiej sprawdź formy dostawy
Cena od: 199,00 zł 199.00
ilość szt.

SPRZEDANE

dodaj do przechowalni
Kod produktu: A850-63632
X
Thank you, the form has been sent

Opis

Notes przedstawiający fragment obrazu Wojciecha Siudmaka "Tron".

"Tron" to nie tylko obraz władzy, ale również głęboka refleksja nad naturą ludzkiej ambicji, konfliktów i nieustannego dążenia do dominacji. Przedstawione postaci przeciskają się między sobą i torują drogę, mając świadomość wzajemnego uzależnienia i rywalizacji. To wyraźne odniesienie do odwiecznej walki o władzępojedynku pomiędzy instytucjami obozów politycznych i religijnych, który jest integralną częścią historii naszego kręgu kulturowego.

Brak stabilnej podstawy tronu jest głębokim symbolem rozchwiania i nietrwałości. Może to oznaczać chwilowe zwycięstwo, a zaraz potem kruchość i upadek. "Tron" to opowieść o cenie, jaką trzeba ponieść by władzę sprawować, jak i refleksja nad jej przelotnym charakterem.


Brulion wydany w formacie A5, 192 kartki, gładki. Zapakowany w eleganckie pudełko z magnetycznym zamknięciem. Edycja zamknięta, wynosi 500 egzemplarzy.


Wojciech Siudmak – artysta malarz i rzeźbiarz, urodził się w 1942 r. w Wieluniu. W latach 1956–1961 kontynuował naukę w Warszawie, w Liceum Sztuk Plastycznych a następnie studiował w Akademii Sztuk Pięknych. We wrześniu 1966 r. wyjechał do Paryża i rozpoczął studia w Ecole des Beaux-Arts. Mieszka i tworzy we Francji. Wojciech Siudmak jest czołowym przedstawicielem realizmu fantastycznego i science fiction. Realizm fantastyczny łączy nadrealną wizję ze sztuką naturalistyczną, ma swe korzenie w surrealizmie, który reprezentowany jest przez S. Dalego i R. Magritte’a. Siudmaka łączy z Dalim wirtuozeria w oddawaniu trójwymiarowego złudzenia przestrzeni, poczucie światła i cienia, perspektywy linearne i powietrzne. Ponadczasowa sztuka Siudmaka, urzeka renesansową perfekcją i wirtuozerią oraz wykraczająca poza normy wyobraźnią, fascynując bogactwem intelektualnym. Jego dzieła są synteza nurtów, science fiction, realizmu fantastycznego i symbolizmu. 

Koszty dostawy odbiór osobisty w Galerii Marszałkowskiej

Kraj wysyłki:

Obiekty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium