Zdzisław Beksiński - Bez tytułu (16)

Edycja: brak towaru
Cena od: 2 500,00 zł 2500.00
ilość szt.

SPRZEDANE

dodaj do przechowalni
Kod produktu: E3B4-2959D
X
Thank you, the form has been sent

Opis

Fotografia artystyczna "Bez tytułu (16)" Zdzisława Beksińskiego to odbitka z oryginalnego negatywu artysty.  

Martwe natury Beksińskiego można odczytywać metaforycznie w odniesieniu do kondycji ludzkiej  - kruchej, ulotnej, przygodnej w swym istnieniu, jako ciało w nieustannej transformacji. Praca z materią to swego rodzaju eksperyment o symbolicznym znaczeniu, który dzięki wykorzystaniu światła kontrowego, wyzwala wrażenie ludzkiego korpusu.

„Pomysły przychodzą mi do głowy w ułamku sekundy i nie widzę żadnego powodu, by je oceniać jako mądre, głupie, niemoralne, budujące lub destrukcyjne.” - Zdzisław Beksiński


Współczesna odbitka powstała pod merytorycznym i technicznym nadzorem Muzeum Historycznego w Sanoku w niepowtarzalnej, limitowanej serii 30 egzemplarzy. Muzeum Historyczne w Sanoku, zgodnie z zapisem testamentowym artysty, stało się jedynym spadkobiercą jego dzieł oraz praw autorskich do nich. Każda odbitka posiada dwie pieczęcie – jedną suchą z nazwą instytucji i drugą mokrą, z informacją o numerze serii i z podpisem Dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku.

Specyfikacje

Certyfikat autentyczności DESA Modern
Format - M 65,5 x 79,5 cm w passe-partout; 71 x 85 cm w ramie

Obiekty powiązane

Newsletter
ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I ODBIERZ 5% RABATU!

Po dołączeniu do newslettera otrzymasz:

  • Informacje o nowościach i premierach w galeriach oraz na stronie
  • Zaproszenia na spotkania z naszymi artystami;
  • Ekskluzywne oferty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium