Jarosław Jaśnikowski - Zapomniany akcelelator cząstek
Opis
"W polskim surrealizmie jest bardzo wielu wybitnych artystów i nie skłamię jak powiem, że stanowimy światową elitę. Być może stanowią o tym jakieś nasze cechy narodowe, może ten utopijny romantyzm, kiedy to rzucamy się z pędzlami w dłoni, w fanatycznym szale na nasze płótna, na nasze światy, bez cienia bojaźliwości.” Jarosław Jaśnikowski
„Zapomniany akcelerator cząstek” to apokaliptyczna wizja Jaśnikowskiego przedstawiająca bazę do podbijania przestworzy. Monumentalna budowla podświetlona od wewnątrz pomarańczowym światłem kryje w sobie tajemnicę, która w obszarze działalności surrealistów od zawsze jest najbardziej intrygująca. Krajobraz, dzięki swoim detalom i wiernemu odwzorowaniu, sprawia wrażenie zaobserwowanego, a następnie wiernie oddanego. Przyznajmy sami, że aż trudno nie uwierzyć w tak hiperrealistyczną scenerię!
Inkografia powstała w zamkniętej edycji limitowanej na 50 egzemplarzy.
Jarosław Jaśnikowski (urodzony w 1976 r.) – wybitny polski malarz, czołowy przedstawiciel nurtu magicznego realizmu oraz steampank’u, początkowo tworzący w nurcie sztuki science-fiction. W malarstwie Jaśnikowskiego zauważa się spory wpływ sztuki Salvadora Dalí, a jego największą inspiracją jest twórczość Wojciecha Siudmaka. W swoich pracach kreuje absolutnie wyjątkowe machiny latające, przenosząc widzów do „Światów Alternatywnych”. Nagina w ten sposób sztywne prawa fizyki i staje na przekór utartym stereotypom. Maluje historie o świecie rozbitym na miliony dryfujących wysp, gdzie najistotniejszym wątkiem jest doświadczanie podróżowania w czasie. Jarosław Jaśnikowski ma na koncie szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jego prace są obecne w kolekcjach na całym świecie.
Rozmiar pracy
Certyfikat autentyczności | DESA Modern |
Format - M | 65,5 x 79,5 cm w passe-partout; 71 x 85 cm w ramie |